Fresherie Bistro

Navigace Rezervace
Facebook Instagram

Přijímáme platby Bitcoinem

Ve Fresherii přijímáme platby Bitcoinem na Lightning Network. Vše co k tomu potřebujete je využít jednu z peněženek, které platby Bitcoinem na Lightning Network podporují. Některé z ověřených peněženek naleznete zde https://www.bleskomat.com/apps

Co je Bitcoin?

Velmi zjednodušeně řečeno je Bitcoin decentralizovaná open source platební peer-to-peer síť, která ke svému zabezpečení využívá kryptografii. Transakce v síti jsou ověřovány takzvanými těžaři a seskupovány do bloků, které na sebe navazují. Tím vzniká blockchain, který představuje defacto otevřenou účetní knihu všech transakcí. Těžaři jsou motivováni k zapisování transakcí odměnou, která je tvořena transakčními poplatky a nově emitovanými bitcoiny. Právo zapsat transakce získá těžař, který jako první vyřeší matematickou úlohu (uhodne hash bloku). Tento proces se opakuje v průměru každých 10 minut. K vyřešení úlohy využívají těžaři výpočetní výkon a tím spotřebovávají energii což zajišťuje síti bezpečnost. Síť je navržena tak, aby ji nemohl nikdo ovlivnit – vlády, centrální banky, jednotlivci. Proto bývá Bitcoin také označován jako nestátní peníze. Přísun nově emitovaných bitcoinů do sítě se neustále snižuje a jeho finální množství bude 21 milionů.

Co je Lightning Network a co řeší?

Lightning Network (LN) je druhá vrstva bitcoinové sítě, která umožňuje využívat Bitcoin efektivně a levně ke každodennímu placení. Myšlenkou je, že není potřeba zapisovat každou transakci na blockchain, ale většina běžných transakcí může probíhat na druhé vrstvě. Na blockchain se pak jen jednou za čas zapíše nový stav účtu a blockchain tak působí jako tzv. konečný soudce. Díky tomu jsou transakce bitcoinem na Lightning Network velmi rychlé (transakce zabere pár vteřin) a levné (náklad na běžnou transakci je v řádech halířů). Dnes už existuje řada softwarových LN peněženek, které je možné si stáhnout do mobilu a provádět jednoduše platby, aniž by musel uživatel rozumět tomu jak síť technicky funguje.

Proč přijímáme Bitcoin?

Jsme liberálně smýšlející svobodomyslní lidé a věříme, že si společnost zaslouží peníze, které nebudou závislé na státech a centrálních bankách, institucích, které peníze svou fiskální a monetární politikou soustavně znehodnocují. Takovými bezpečnými penězi je pro nás bitcoin a proto jsme se rozhodli jeho adopci podpořit.

Chcete se dozvědět o Bitcoinu více?

Doporučujeme následující zdroje

Videa

www.uvoddobtc.cz

Bitcoin – nestátní peníze

 

Podcasty

https://stackuj.cz

https://kryptokec.libsyn.com/

 

Knihy

Odluka peněz od státu
ke stažení: https://braiins.com/blog/odluka-penez-od-statu-kniha-josef-tetek

Vynález jménem Bitcoin
ke stažení: https://braiins.com/blog/vynalez-jmenem-bitcoin

Dětská kniha Bitcoinové peníze
ke stažení: https://braiins.com/blog/bitcoinove-penize

 

Další zdroje

www.kryptodoupe.cz

 


CLOSE
CLOSE